Foresta Suceava se va prezenta sîmbătă la meciul cu CS Afumaţi
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/05/09/91826/cf2d924e2592b4370eb0aba6b06500325.jpg)
Foresta Suceava se va prezenta sîmbătă, 13 mai, la Afumaţi, pentru meciul cu CS din localitate, la insistenţele Federaţiei Române de Fotbal. Foresta a trimis o înştiinţare la FRF în care arată că nu are bani de deplasare, dar Federaţia a cerut clubului să se prezinte la partida contînd pentru etapa a 34-a a Ligii a II-a, promiţînd că va asigura cazarea delegaţiei sucevene.
Totodată, firma Tarsin Rădăuţi va asigura transportul. Pe de altă parte, în încercarea de a salva echipa, care are o datorie de 300.000 de lei la Fisc, clubul a scos la vînzare 100 de echipamente constînd în tricouri, şorturi şi jambiere, însă neinscripţionate. Costul unui echipament este de 150 de lei. În acelaşi timp, cîţiva dintre jucătorii Forestei şi-au scos tricourile la vînzare pe Facebook. Astăzi, la ora 17.00, este anunţat un miting de susţinere a Forestei în faţa Primăriei Suceava.