Viitorul Stroieşti a urcat pe primul loc în Seria I a Ligii a V-a de fotbal după ce s-a impus, pe teren propriu, în faţa formaţiei Balada Ciprian Porumbescu, cu scorul de 2-0. Într-un alt meci al rundei a IV-a, Releul Mihoveni a trecut pe locul secund, după ce i-a administrat prima înfrângere stagională celor de la Silva Udeşti, scor final 5-3.

Seria I – Rezultatele etapei a IV-a:

CFR Moara – Steaua Dumbrăveni                1-4

Releul Mihoveni – Silva Udeşti       5-3

Viitorul Vereşti – Voinţa Hârtop     7-3

Voinţa Stroieşti – Balada Ciprian Porumbescu           2-0

Sporting Buneşti – Siretul Dolhasca                               2-0

Clasament Seria I

1. Voinţa Stroieşti               4             3             1             0             10-4       10

2. Releul Mihoveni             4             3             0             1             20-7       9

3. Steaua Dumbrăveni      4             3             0             1             14-3       9

4. Silva Udeşti      4             3             0             1             17-9       9

5. Sporting Buneşti             4             3             0             1             10-3       9

6. Viitorul Vereşti                4             2             0             2             12-10     6

7. Siretul Dolhasca             4             1             1             2             5-10       4

8. Balada Ciprian Porumbescu       4             1             0             2             3-10       3

9. CFR Moara     4             0             0             4             4-19       0

10. Voinţa Hârtop              4             0             0             4             6-26       0

În seria a doua, Concordia Grămeşti a facut primul pas greşit în deplasarea de la Gălăneşti, unde a remizat, scor 4-4. De acest rezultat a profitat Voinţa Zvoriştea, care a egalat liderul la puncte după victoria contra Ştiinţei Mitoc.

Seria a II-a – Rezultatele etapei a IV-a:

Voinţa Zvoriştea – Ştiinţa Mitoc     6-2

Bucovina Şerbăuţi – Viitorul Horodnic de Sus            2-0

Sporting Poieni Solca – Viitorul Adâncata    5-1

Academica Gălăneşti – Concordia Grămeşti               4-4

Bucovina Frătăuţii Noi – Viitorul Arbore      2-1

Clasament Seria a II-a

1. Concordia Grămeşti      4             3             1             0             16-8       10

2. Voinţa Zvoriştea            4             3             1             0             14-10     8

3. Viitorul Horodnic de Sus              4             2             1             1             12-7       7

4. Sporting Poieni Solca     4             2             0             2             12-8       6

5. Bucovina Frătăuţii Noi 4             2             0             2             6-6          6

6. Bucovina Şerbăuţi         4             2             0             2             10-11     6

7. Viitorul Adâncata          4             2             0             2             9-13       6

8. Academica Gălăneşti    4             1             1             2             10-15     4

9. Viitorul Arbore                4             1             0             3             12-13     3

10. Ştiinţa Mitoc 4             0             0             4             5-18       0

În seria montană, Larix Dornişoara a suferit prima înfrângere stagională, scor 2-6, pe terenul Dornei, dar a rămas în fotoliul de lider. Tot în etapa a IV-a şi-a pierdut invincibilitatea şi Vânătorul Dorna Candrenilor, învinsă clar la Râşca.

Seria a II-a – Rezultatele etapei a IV-a:

Foresta Moldoviţa – Avântul Frasin              0-1

Pleşul Râşca – Vânătorul Dorna Candrenilor              3-0

Dorna Vatra Dornei – Larix Dornişoara        6-2

Bradul Vama – Forestierul Falcău Brodina  4-0

Bistriţa Broşteni a stat în această rundă.

 

Clasament Seria a III-a

1. Larix Dornişoara            4             3             0             1             10-8       9

2. Vânătorul Dorna Candrenilor     4             3             0             1             7-7          9

3. Dorna Vatra Dornei       2             2             0             0             13-4       6

4. Pleşul Râşca    4             2             0             2             13-6       6

5. Avântul Frasin                3             2             0             1             8-4          6

6. Bradul Vama  3             2             0             1             8-8          6

7. Foresta Moldoviţa         4             0             1             3             4-7          1

8. Forestierul Falcău Brodina           3             0             1             2             2-14       1

9. Bistriţa Broşteni              3             0             0             3             4-11       0

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Karls Jobs 2018
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava