Ediţia 2016-2017 a Ligii a V-a de fotbal a continuat la finele săptămânii trecute cu etapa a II-a. S-au înscris o sumedenie de goluri în această rundă, nu mai puţin de 93 în cele 14 partide disputate.

În seria I, după două etape pe primele două poziţii ale clasamentului se află Silva Udeşti şi Steaua Dumbrăveni, ambele cu 6 puncte. Udeştenii au câştigat la Moara, iar Steaua Dumbrăveni acasă cu Voinţa Hârtop.

Seria I – Rezultatele etapei a II-a:

CFR Moara – Silva Udeşti 3-10

Steaua Dumbrăveni – Voinţa Hârtop             8-0

Releul Mihoveni – Balada Ciprian Porumbescu           6-0

Viitorul Vereşti – Siretul Dolhasca    5-1

Viitorul Stroieşti – Voinţa Buneşti    3-2

Clasament seria I

1. Silva Udeşti      2              2              0              0              13-4        6

2. Steaua Dumbrăveni       2              2              0              0              10-1        6

3. Releul Mihoveni              2              1              0              1              7-2          3

4. Voinţa Buneşti 2              1              0              1              6-3          3

5. Voinţa Stroieşti                1              1              0              0              3-2          3

6. Viitorul Vereşti 2              1              0              1              5-5          3

7. Siretul Dolhasca              2              1              0              1              3-6          3

8. CFR Moara      1              0              0              1              3-10        0

9. Balada Ciprian Porumbescu         2              0              0              2              1-8          0

10. Voinţa Hârtop               2              0              0              2              1-11        0

În seria a doua, Concordia Grămeşti este singura formaţie cu maximum de puncte, după ce s-a impus în deplasarea de la Şerbăuţi, cu scorul de 3-2. Celelalte două echipe neînvinse de la startul actualului sezon sunt Voinţa Zvoriştea şi Viitorul Horodnic de Sus, care au încheiat meciul cu un scor interesant, 4-4.

Seria a II-a – Rezultatele etapei a II-a:

Voinţa Zvoriştea – Viitorul Horodnic de Sus 4-4

Ştiinţa Mitoc – Viitorul Adâncata    2-3

Bucovina Şerbăuţi – Concordia Grămeşti      2-3

Sporting Poieni Solca – Viitorul Arbore           5-2

Academica Gălăneşti – Bucovina Frătăuţii Noi            3-2

Clasament seria a II-a

1. Concordia Grămeşti       2              2              0              0              8-2          6

2. Viitorul Horodnic de Sus                2              1              1              0              8-4          4

3. Voinţa Zvoriştea             2              1              1              0              7-6          4

4. Sporting Poieni Solca      2              1              0              1              5-3          3

5. Bucovina Şerbăuţi          2              1              0              1              6-6          3

6. Academica Gălăneşti     2              1              0              1              5-5          3

7. Bucovina Frătăuţii Noi  2              1              0              1              3-3          3

8. Viitorul Adâncata           2              1              0              1              3-6          3

9. Viitorul Arbore 2              0              0              2              5-9          0

10. Ştiinţa Mitoc  2              0              0              2              2-8          0

În seria de munte, Larix Dornişoara şi Vânătorul Dorna Candrenilor s-au impus, cu acelaşi scor 2-1, prima la Moldoviţa, cea de-a doua la Broşteni şi împart şefia clasamentului. Dorna a debutat cu dreptul în noul sezon competiţional: 7-2 cu Bradul Vama.

Seria a III-a – Rezultatele etapei a II-a:

Bistriţa Broşteni – Vânătorul Dorna Candrenilor          1-2

Foresta Moldoviţa – Larix Dornişoara            1-2

Pleşul Râşca – Forestierul Falcău Brodina     9-1

Dorna Vatra Dornei – Bradul Vama               7-2

Avântul Frasin a stat în aceasta rundă.

Clasament seria a III-a

1. Larix Dornişoara             2              2              0              0              5-2          6

2. Vânăttorul Dorna Candrenilor     2              2              0              0              4-2          6

3. Pleşul Râşca     2              1              0              1              10-3        3

4. Dorna Vatra Dornei        1              1              0              0              7-2          3

5. Bradul Vama   2              1              0              1              4-8          3

6. Foresta Moldoviţa          2              0              1              1              2-3          1

7. Forestierul Falcău Brodina            2                              0              1              1              2-10        1

8. Avântul Frasin 1              0              0              1              1-2          0

9. Bistriţa Broşteni               2              0              0              2              2-5          0

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Karls Jobs 2018
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava