Fostul fotbalist Florin Cristescu va deveni consilier local al PSD Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/01/12/85837/252f42fc49db3cc008bd3c22606500325.jpg)
Fostul mare fotbalist al Sucevei din anii 80, Florin Cristescu, va deveni consilier local din partea PSD. În deliberativul local va ajunge și secretarul filialei municipale a PSD, Iulia Fuior. Președintele Organizației Municipale Suceava a PSD, Dan Ioan Cușnir a afirmat că cei doi vor intra în Consiliul Local, după ce Eugen Girigan a demisionat, iar Cristian Boberschi și-a pierdut mandatul de ales, fiindcă a fost exclus din partid. Unul dintre mandate urma să fie preluat de omul de afaceri Dan Apetroaie, însă și acesta a fost dat afară din PSD.