Aerportul Stefan cel Mare Suceava

Primele două clasate în seria est a Ligii a V-a au câştigat partidele disputate în etapa a XXII-a. Liderul la zi Voinţa Zvoriştea s-a impus pe terenul celor de la Rapid II Suceava, iar Unirea Horodnic de Sus a câştigat lejer acasă, scor 7-2, în partida cu Bucovina Şerbăuţi.

Rezultate înregistrate în etapa a XXII-a a seriei est:
Ştiinţa Mitocu Dragomirnei – Spuma Dărmăneşti 3-3
Rapid II Suceava – Voinţa Zvoriştea 2-4
Cetatea Baia – Pleşul Râşca 2-1
Unirea Horodnic de Sus – Bucovina Şerbăuţi 7-2
Steaua Dumbrăveni – Viitorul Adâncata 2-0
Meciul Releul Mihoveni – Locomotiva Dorneşti 3-0
Sporting Buneşti a stat în această etapă.

Clasament
1. Voinţa Zvoriştea                              21 17 2 2 69-27 53
2. Unirea Horodnic de Sus              20 16 1 3 52-20 49
3. Steaua Dumbrăveni                      20 11 3 6 53-32 36
4. Releul Mihoveni                             20 11 0 9 56-44 33
5. Spuma Dărmăneşti                       21 8 5 8 46-39 29
6. Pleşul Râşca                                     20 9 1 10 37-41 28
7. Viitorul Cetatea Baia                    20 9 0 11 50-58 27
8. Locomotiva Dorneşti                  20 7 4 9 52-56 25
9. Bucovina Şerbăuţi                         20 8 1 11 43-66 25
10. Viitorul Adâncata                        20 6 4 10 34-42 22
11. Sporting Buneşti                           20 7 0 13 47-59 21
12. Ştiinţa M. Dragomirnei            20 5 5 10 34-47 20
13. Rapid II Suceava                         20 3 2 15 25-6011
* echipele Pleşul Râşca şi Locomotiva Dorneşti au fost sancţionate prin dublu forfait la Comisia de Disciplină din 18.09.2014

Etapa a XXII-a a seriei vest a Ligii a V-a a aparţinut gazdelor care s-au impus în cinci din cele şase partide jucate. Singura victorie a oaspeţilor, dacă se poate spune aşa, a fost înregistrată în meciul Zimbrii Pârteşii de Jos – Dorna Vatra Dornei, prima din cele două formaţii retrăgându-se din campionat.

Rezultate consemnate în etapa a XXII-a a seriei vest:
Minerul Iacobeni – Larix Dornişoara 12-0
Zimbrii Pârteştii de Jos – Dorna Vatra Dornei 0-3
Sporting Poieni Solca – Bistriţa Broşteni 7-1
Victoria Păltinoasa – Bradul Vama 4-1
Sport Style Suceava – Avântul Frasin 3-1
Forestierul Frumosu – Vânătorul Dorna Candrenilor 3-0 (neprezentare)
Foresta Moldoviţa a stat în această rundă.

Clasament
1. Dorna Vatra Dornei                              19 15 2 2 81-22 47
2. Victoria Păltinoasa                                21 11 4 6 60-42 37
3. Sporting Solca                                         21 11 2 8 74-53 35
4. Foresta Moldoviţa                                 20 10 4 6 60-41 34
5. Sport Style Suceava                               20 9 3 8 47-35 30
6. Avântul Frasin                                         20 8 4 8 38-54 28
7. Bradul Vama                                            20 7 5 8 45-43 26
8. Bistriţa Broşteni                                     19 8 2 9 46-59 26
9. Minerul Iacobeni                                   20 7 3 10 48-44 24
10. Forestierul Frumosu                         21 7 3 11 32-44 24
11. Larix Dornişoara                                 20 7 2 11 34-71 23
12. Vânătorul Dorna Candrenilor       18 6 2 10 34-49 20
13. ** Zimbrii Pârteştii de Jos              20 4 2 14 21-68 14
** echipă retrasă din campionat

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
Padurea de maine
REVINE Suceava
Karls Jobs 2018
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava