Hoţ din Straja plasat sub control judiciar
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/05/28/55959/751b7165c73fe2a57f9d0259406500325.jpg)
Un tînăr de 18 de ani, din Straja, a fost plasat sub control judiciar pentru 60 de zile după ce, în noaptea de 21 spre 22 mai, a furat unelte şi scule electrice în valoare de 2.000 de lei din anexa locuinţei unei consătence. El a fost prins ieri de poliţişti şi introdus în arestul IJP Suceava pentru 24 de ore. Măsura controlului judiciar a fost dispusă, tot ieri, de Parchetul de pe lîngă Judecătoria Rădăuţi. În cele 60 de zile, tînărul nu are voie să părăsească localitatea de domiciliu.