Urmărit aproape 5 kilometri de o autospecială a poliţiei după ce nu a oprit la semnalul regulamentar
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/05/28/55957/118388c5d87d0a229def5e30a06500325.jpg)
Un şofer în vîrstă de 26 de ani, din Cajvana, a fost urmărit aproape 5 kilometri de o autospecială a poliţiei după ce nu a oprit la semnalul regulamentar. S-a întîmplat aseară, în jurul orei 20.30, pe raza comunei Cacica. Cînd l-au stopat, poliţiştii au simţit că individul mirosea a băutură. Căjvăneanul a fost dus la spital, unde a refuzat verificarea cu aparatul etilotest, dar şi recoltarea de probe de sînge pentru stabilirea alcoolemiei. Mai mult, din verificări a rezultat că individul nu deţine permis de conducere. Pe numele lui a fost deschis dosar penal.
Urmărit aproape 5 kilometri de o autospecială a poliţiei după ce nu a oprit la semnalul regulamentar,