În acest an, peste 26.000 de vizitatori la obiectivele Muzeului Bucovinei
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/04/05/90140/adcbea9deb916f4f0461bf61206500325.jpg)
În primele 3 luni din 2017, obiectivele din Suceava ale Muzeului Bucovinei au avut 26.465 de vizitatori. Anunțul a fost făcut de șeful administrației județene, Gheorghe Flutur. Conform acestuia, la Cetatea de Scaun s-au înregistrat cei mai mulți vizitatori, respectiv 12.000. Celelalte obiective din oraș sînt Muzeul de Istorie, Muzeul de Științele Naturii, Muzeul Satului Bucovinean și Hanul Domnesc.