Comenzi MOPAN Suceava

La sfârșitul săptămânii trecute, sala din complexul ”Areni” a găzduit a XXIV-a ediție a ”Cupei Sucevei” la atletism. La competiția organizată de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Suceava cu sprijinul Clubului Sportiv Municipal și al Asociației Județene de Atletism și destinată categoriilor juniori III, juniori II și juniori I, au participat peste 100 de sportivi din Suceava, Rădăuți, Câmpulung Moldovenesc, Vatra Dornei, Iași și de la Chișinău (Republica Moldova).

Rezultate consemnate la ediția a XXIV-a a ”Cupei Sucevei” la atletism:

60 metri masculin juniori II
I – Marian Maidac (CSȘ Rădăuți)
II – Peli Vanion (Chișinău)
III – Alin Poenaru (Liceul Militar Câmpulung Moldovenesc)
60 metri feminin juniori II
I – Cosmina Lupașcu (LPS Suceava)
II – Ecaterina Tricaziuc (Republica Moldova)
III – Irina Șalari (Republica Moldova)
60 metri masculin juniori III
I – Andrei Cîniliuc (Republica Moldova)
II – Lucian Pomparău (LPS Suceava)
III – Valentin Niculcea (CSȘ Rădăuți)
60 metri feminin juniori III
I – Cristina Călugărean (CSȘ Rădăuți)
II – Mădălina Timofte (LPS Iași)
III – Ana Sadoveac (LPS Suceava)
200 metri feminin juniori III
I – Cristina Călugărean (CSȘ Rădăuți)
II – Diana Angelescu (CSM Suceava)
III – Cosmina Boiciuc (LPS Suceava)
200 metri feminin juniori II
I – Cosmina Lupașcu (LPS Suceava)
II – Ecaterina Tricaziuc (Republica Moldova)
III – Petronela Ivan (CSM Vatra Dornei)
200 metri masculin juniori III
I – Lucian Pomparău (LPS Suceava)
II – Paul Pleșca (Câmpulung Moldovenesc)
III – Valentin Niculcea (CSȘ Rădăuți)
200 metri masculin juniori II
I – Adrian Maidac (CSȘ Rădăuți)
II – Cristian Beldie (Câmpulung Moldovenesc)
III – Ion Belivanu (Republica Moldova)


400 metri feminin juniori III
I – Lorena Serediuc (LPS Suceava)
II – Anamaria Coubiș (Csm Vatra Dornei)
400 metri feminin juniori II
I – Irina Șalari (Republica Moldova)
400 metri masculin juniori III
I – Constantin Botezatu (Republica Moldova)
II – Costel Niculcea (CSȘ Rădăuți)
III – Tiberiu Ciobanu (Câmpulung Moldovenesc)
400 metri masculin juniori II
I – Marian Beblea (Câmpulung Moldovenesc)
II – Rareș Petrilă (Câmpulung Moldovenesc)
III – Demian Mindov (Republica Moldova)
800 metri feminin juniori III
I – Corina Murariu (LPS Suceava)
II – Maria Sfarghie (CSM Suceava)
III – Ana Sadoveac (LPS Suceava)
800 metri feminin juniori II
I – Ioana Bordeianu (LPS Suceava)
II – Lăcrămioara Mirăuță (LPS Suceava)
III – Petronela Ivan (CSM Vatra Dornei)
800 metri masculin juniori III
I – Gheorghiță Hornogea (LPS Suceava)
II – Ionel Axinte (CSM Vatra Dornei)
III – Florin Petrariu (LPS Suceava)
800 metri masculin juniori II
I – Sebastian Poghirc (LPS Suceava)
II – Gabriel Todiraș (LPS Suceava)
III – Dumitru Stratan (Republica Moldova)
1.500 metri masculin juniori III
I – Teodor Tincu (Câmpulung Moldovenesc)
II – Ciprian Hremaliuc (Câmpulung Moldovenesc)
III – Andrei Rătundu (Câmpulung Moldovenesc)
1.500 metri masculin juniori II
I – Laurențiu Țîmpău (CSM Suceava)
II – Dumitru Stratan (Republica Moldova)
III – Sebastian Poghirc (LPS Suceava)
1.500 metri feminin juniori III
I – Cornelia Nisioi (CSM Suceava)
II – Roberta Doboș (CSM Suceava)
III – Andreea Brînză (LPS Suceava)
1.500 metri feminin juniori II
I – Paula Scheuleac (Câmpulung Moldovenesc)
II – Sanda Dijac (Câmpulung Moldovenesc)
3.000 metri feminin juniori III
I – Diana Angelescu (LPS Suceava)
II – Alina Vîntu (CSM Vatra Dornei)
3.000 metri feminin juniori II
I – Ana Bucătariu (LPS Suceava)
3.000 metri masculin juniori III
I – Radu Bulea (CSM Vatra Dornei)
II – Dănuț Baman (LPS Suceava)
3.000 metri masculin juniori II
I – Alexandru Lostun (LPS Suceava)
II – Vasile Strătilă (Republica Moldova)
ștafeta feminin 4X200 metri
I – LPS Suceava
ștafetă masculin 4X200 metri
I – Câmpulung Moldovenesc
II – LPS Suceava
III – Republica Moldova
Lungime masculin juniori III
I – Paul Nedelcu (LPS Iași)
II – Alex Marcoci (LPS Iași)
III – Dumitru Iacob (Republica Moldova)
Lungime feminin juniori II
I – Ecaterina Tricaziuc (Republica Moldova)
II – Irina Șalari (Republica Moldova)
Lungime masculin juniori II
I – Victor Turușinco (LPS Suceava)
II – Sebastian Scînteianu (LPS Iași)
III – Ion Pelivan (Republica Moldova)
Cei care au urcat pe podiumul de premiere au fost recompesați cu diplome, medalii, tricouri și cupe de organizatori. Festivitatea de premiere a fost oficiată de directorul DJST Suceava, Cristinel Bărculescu și directorul CSM Suceava, Vasilică Băițan.
”Chiar dacă anii au trecut, concursul a fost unul deosebit, unul de prietenie. Generațiile celor care lucrează în sport s-au schimbat, dar prietenia cu cei din Chișinău – Republica Moldova a rămas aceeași. Le muțumesc tuturor celor care s-a implicat în organizarea ediției a XXIV-a a Cupei Sucevei la atletism” a declarat directorul DJST Suceava, Cristinel Bărculescu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
SAV-COM Suceava
Bune practici pentru o batranete frumoasa
E.ON - Luna aceasta, factura electronica iti poate aduce premii in fiecare zi
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
A.I.T.I. Imobiliare Suceava
General Construct - Anunturi angajare
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Hornar de Bucovina
Locuri de munca in Romania
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava