Ioana Bianca Bighiu, noul purtător de cuvînt al Direcției de Sănătate Publică Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/02/09/87132/d374f3b0166c0d3b15e50209306500325.jpg)
Ioana Bianca Bighiu este noul purtător de cuvînt al Direcției de Sănătate Publică Suceava. Anunțul a fost făcut de șeful DSP, Andrei Ianovici. Ioana Bighiu este consilier la Compartimentul de Relații cu Publicul din DSP Suceava și a preluat postul lăsat liber de adjuncta instituției, medicul Cătălina Zorescu. Doctorița Zorescu era și purtător de cuvînt din toamna anului trecut și a solicitat schimbarea din funcție, pe 10 februarie, din motive personale.