Ionuț Crețuleac va prelua postul de subprefect al județului Suceava începând de luni, 7 noiembrie
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/11/04/82519/bc385dc4a075cf6d68a1e677406500325.jpg)
Ceremonia de investire a lui Ionuț Crețuleac în funcția de subprefect de Suceava va avea loc luni, 7 noiembrie, începînd cu ora 10.00. Instituția Prefectului a comunicat că evenimentul se va desfășura în Sala „Bucovina” din incinta Palatului Administrativ. Guvernul l-a numit, luna trecută, pe Ionuţ Creţuleac în funcţia de subprefect de Suceava. Ionuț Creţuleac, un apropiat al PNL, a mai fost subprefect de Suceava între octombrie 2009 şi iulie 2010. El îi ia locul lui Atanasă Nistor, un fost membru PSD. Pe 6 noiembrie, Atanasă Nistor împlinește vîrsta pensionării.