Lungu lansează o nouă ediție a campaniei „Toți pentru curățenia orașului”
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/03/01/88331/02a60df568512fc4e3ad88e6106500325.jpg)
Primăria Suceava a lansat o nouă ediție a campaniei „Toți pentru curățenia orașului”. Primarul Ion Lungu a afirmat că, și-n acest an, va participa la acțiunile de salubrizare din cartiere. El a mai spus că-și dorește ca în campania care se va încheia pe 14 aprilie să se implice cît mai mulți cetățeni. Primarul a precizat că vrea ca Suceava să arate bine de Sfintele Sărbători Pascale.
Lungu lansează o nouă ediție a campaniei „Toți pentru curățenia orașului”,