Mai mulți copaci au căzut în Suceava sub greutatea zăpezii
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/04/21/90880/07329f084796e01e757f5a0e606500325.jpg)
În Suceava, mai mulți copaci dintre blocuri s-au prăbușit sub greutatea zăpezii, dar fără a provoca pagube. Viceprimarul Marian Andronache a declarat că arborii au căzut pe străzile Mărăști, Aleea Nucului și Meseriașilor, și pe bulevardul George Enescu. El a mai spus că au fost mobilizate echipe de la Direcția Domeniului Public pentru îndepărtarea arborilor căzuți şi a crengilor rupte, dar și pentru scuturarea zăpezii de pe copaci, arborii tuia și gardurile vii.