Marian Andronache propune construirea în fiecare cartier a unui centru medical de permanență
Candidatul Alianței Dreapta Unită (USR, PMP, Forța Dreptei) la funcția de primar al municipiului Suceava, Marian Andronache, vrea să aducă serviciile medicale mai aproape de oameni propunând construirea în fiecare cartier a unui centru medical de permanență.
”Știu cât de frustrant este să ai o urgență noaptea și să nu găsești cadre medicale la UPU sau să aștepți la cozi interminabile. Soluția pe care o propun, ca primar al Sucevei? Construirea în fiecare cartier a unui centru medical de permanență, disponibil pentru toate urgențele, unde să primești îngrijire rapidă și de specialitate. Sănătatea ta este una dintre prioritățile mele! Te aștept să contribui la acest proiect pe 9 iunie, cu votul tău!”, a transmis Marian Andronache.
Cod unic de identificare mandatar: 21240022