Atletul Prâsneac Alexandru , pregătit la CSM Dorna Vatra-Dornei de antrenorul Prâsneac Cristian , a cucerit medalia de bronz în proba de 800 metri la Campionatele Naţionale indoor pentru juniori 2 (limita maximă de vârstă 18 ani), desfăşurate la Bucureşti. Tot in aceeași competiție doi sportivi sosesc pe locul 4, Claudia Ionela Costiuc în proba de 800 metri și Ihnatiuc Andrei in proba de 3.000 m sportiv cu dubla legitimare la CSȘ Radauți și CSM Dorna.

Antrenorul Prăsneac Cristian na declarat: ”Sunt mulțumit de evoluția sportivilor mei la acest Campionat Național sportivul Prâsneac Alexandru find mai mic cu 4 ani decât adversari săi. La finalul cursei a fost împins de către un adversar și a terminat doar pe poziția a 3-a. Și Claudia Ionela Costiuc a avut o evoluție buna. Ea revine dupa o operație avuta la picior in luna decembrie. Aș vrea să mulțumesc profesorilor de la Școala Nr .4 Vatra-Dornei pentru sprijin și sponsorului sportivului Prâsneac Alexandru -Black-Hill Vatra-Dornei”.