Municipiul Suceava fără apă caldă în perioada 5-29 august
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/07/25/23349/ec4b71a1aef82380216760a7606500325.jpg)
Între 5 şi 29 august, în municipiul Suceava nu va fi furnizată apă caldă în sistem centralizat. Administratorul special al societăţii „Termica” S.A., Ovidiu Dumitrescu, a declarat că apa caldă va fi oprită pentru efectuarea reviziei anuale a instalaţiilor. El a spus că lucrările planificate sînt necesare pentru asigurarea condiţiilor tehnice de livrare a căldurii în sezonul 2013/2014. La sistemul centralizat de termoficare sînt branşate 22.000 de apartamente, 89 de case şi 93 de firme. „Termica” este în insolvenţă, din cauza datoriilor importante către terţi.