Nereguli depistate de Protecţia Consumatorilor în activitatea de alimentaţie publică
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/04/22/72240/fad1f62e4232a683aeedab36a06500325.jpg)
Luna trecută, lucrătorii Comisariatului Judeţean pentru Protecţia Consumatorilor Suceava au dat 165 de amenzi şi 73 de avertismente. Amenzile au însumat 155.000 de lei.
Şeful comisariatului, Vasile Latiş a menţionat că 43 de amenzi în cuantum de 46.000 de lei au fost aplicate pentru neregulile depistate în activitatea de alimentaţie publică. Pe de altă parte, luna trecută, instituţia a înregistrat 156 de reclamaţii.