O delegaţie formată din 40 de suceveni va participa în Franţa la Târgul de Crăciun din Laval
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/09/29524/8da2e56f523a3e4a673edd40506500325.jpg)
O delegaţie formată din 40 de suceveni va pleca în această săptămînă în Franţa, unde va participa la Tîrgul de Crăciun din Laval. Laval este o localitate înfrăţită cu municipiul Suceava. Primarul Ion Lungu a afirmat că din delegaţie vor face parte membri ai Ansamblului „Ciprian Porumbescu” şi ai Asociaţiei „Produs în Bucovina”, dar şi reprezentanţi ai Primăriei şi ai Consiliului Judeţean. Ion Lungu a mai spus că, anul acesta, Festivalul de Datini şi Obiceiuri va avea loc pe 27 decembrie în centrul oraşului, acolo unde este deschis Tîrgul de Crăciun.