O maşină a luat foc în parcarea Primăriei Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/10/29/27663/f9a873fd24803c4c8c90ab48906500325.jpg)
O maşină staţionată a luat foc în parcarea Primăriei Suceava. S-a întîmplat astăzi, la prînz. Maşina, marca „Volkswagen”, este înmatriculată în Bulgaria, şi îi aparţine unei femei. Incendiul s-a declanşat în timp ce proprietara se afla la o instituţie din zona Primăriei. Focul a fost lichidat de un echipaj de la Poliţia Locală, înainte de a se extinde la celelalte maşini din parcare.