Patru elevi suceveni s-au calificat la Olimpiada Naţională de Educaţie Tehnologică
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/02/26/51622/4907ea4bd2647ae6fd3e1e44e06500325.jpg)
Patru elevi suceveni din clasele V-VIII s-au calificat la etapa naţională a Olimpiadei de Educaţie Tehnologică. Este vorba despre Rafael Barac Bologa, elev în clasa a V-a la Şcoala Gimnazială nr.1 din Suceava, Mihai Donisan, elev în clasa a VI-a la Şcoala Gimnazială „Teodor Ştefanelli” din Cîmpulung Moldovenesc, Iuliana Tamba, elevă în clasa a VII-a la Şcoala Gimnazială nr.1 din Gura Humorului şi Vasile Iulian Popa, elev în clasa a VIII-a la Şcoala Gimnazială „Ion Lovinescu” din Rădăşeni. Faza naţională a Olimpiadei de Educaţie Tehnologică este programată în intervalul 6-10 aprilie, la Hunedoara.
Patru elevi suceveni s-au calificat la Olimpiada Naţională de Educaţie Tehnologică,