Peste două tone de zahăr de contrabandă depistat de poliţişti într-o autoutilitară
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/11/08/28054/84e1a92d82205b376cb01c28b06500325.jpg)
Poliţiştii suceveni au descoperit peste două tone de zahăr, fără acte, într-o autoutilitară oprită pentru control, astăzi, în jurul orei 04.00, pe DN 2E, la Marginea. Vehiculul era condus de o femeie de 34 de ani, din Vicovu de Jos. Femeia a spus că zahărul a fost cumpărat de soţul ei de la persoane necunoscute din Suceava. Zahărul a fost confiscat, iar şoferiţa a fost amendată conform legii 12/1990 privind protejarea populaţiei împotriva unor activităţi comerciale ilicite.