PNL a obținut majoritatea în Consiliul Local Siret
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/10/390136/f5559f559e1327b7ffa856b4d06500325.jpg)
PNL a obținut majoritatea în Consiliul Local Siret după alegerile de duminică, 9 iunie. ”PNL are o majoritate de 8 consilieri în Consiliul Local. Al 9-lea consilier a fost pierdut la numai 20 de voturi”, a spus primarul Adrian Popoiu, care și-a reportat mandatul cu 65,21% din voturi. PNL este urmat de PSD cu 4 consilieri, AUR cu 2 consilieri și Uniunea Ucrainenilor din România cu un consilier. ”Vă mulțumesc pentru prezența la vot și pentru încrederea acordată echipei liberale”, a mai transmis Adrian Popoiu.