PSD are pregătiţi patru posibili candidaţi pentru funcţia de primar al Sucevei
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/01/20/30932/672856bec5de27c9b15f5eb9606500325.jpg)
PSD vrea ca, în 2016, să cîştige Primăria Suceava. Declaraţia a fost făcută de preşedintele filialei municipale Suceava a PSD, senatorul de Fălticeni, Ovidiu Donţu. El a spus că pentru Primăria Suceava în formaţiunea social-democrată sînt patru posibili candidaţi foarte bine cotaţi în sondaje. Senatorul Donţu nu a dat nici un nume.