Rădăuțenii au venit cu mic cu mare la împodobirea bradului de Crăciun din Parcul Bogdan Vodă. Primarul Loghin: ”Comunitatea rădăuțeană, ai fost fantastică!”
![](https://img.svnews.ro/foto/2023/12/08/366541/c566f98b46f1dd5657822390506500325.jpg)
Rădăuțenii au ascultat îndemnul primarului Bogdan Loghin și au venit vineri după amiază cu mic cu mare la împodobirea bradului de Crăciun din Parcul Bogdan Vodă. Asta l-a făcut pe edil să afirme: ”Comunitatea rădăuțeană, ai fost fantastică!”.
”Nu avem cuvinte suficiente pentru a descrie energia resimțită azi în municipiului nostru. Copii, părinți, bunici și coruri de colindători au făcut din ziua de 8 decembrie 2023 o zi de sărbătoare, așa cum nu s-a mai văzut în Rădăuți. Bineînțeles, Moșul nu a lipsit, aducând cu el un trenuleț plin de cadouri pentru toată lumea prezentă, iar împodobirea bradului comunității de către toți cei prezenți a făcut din seara asta o minunată poveste de iarnă, pe care, vă promitem, o vom transforma în tradiție. Am demonstrat că doar ÎMPREUNĂ îi stă bine unei comunități și doar ÎMPREUNĂ putem face lucruri magice”, a transmis Loghin. El a amintit că pe toată perioada weekendului vor fi manifestări în cadrul Târgului de Iarnă.
Foto credit: Cătălin Urdoi
Dronă – Marian Moraru