Într-o partidă restanță contând pentru etapa a X-a a Diviziei Naționale de Seniori (DNS), echipa de rugby CSM Suceava a întâlnit, sâmbătă, pe terenul Unirea, echipa Grivița București. Rugbiștii antrenați de Marcel Crețuleac, care a și evoluat pe teren, au încercat să țină piept adversarilor lor, dar nu au reușit. Fără o serie de jucători, după a serie aproape nesfârșită de accidentări și după ce au stat o rundă urmând să joace abia pe 6 noiembrie cu Știința Petroșani, echipa suceveană nu a izbutit decât două lovituri de pedeapsă, prin Sabin Crețu, dar a încasat nu mai puțin de 24 de puncte din partea bucureștenilor.

CSM Suceava a rezistat doar prima repriză în fața celor de la Grivița București, pauza din campionat și absența jucătorilor experimentați făcând ca după pauză gazdele să cedeze. Așadar, scorul final al partidei CSM Suceava – Grivița București a fost 6-24.