S-a urcat băut la volan și a intrat cu mașina în gardul unei case
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/05/16/92286/2ea1c1bb3e363c761828eb4b106500325.jpg)
Aseară, un șofer în vârstă de 25 de ani, din Grănicești, s-a ales cu dosar penal, după ce s-a urcat băut la volan și a intrat cu mașina în gardul unui imobil din Fîntînele. Impactul s-a soldat doar cu avarierea gardului și a autoturismului. Tînărul a fost verificat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,50 de mg/l de alcool pur în aerul expirat.