S-a urcat băut la volan și a lovit cinci autoturisme parcate regulamentar pe o stradă din Fălticeni
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/10/30/82234/51e212efd396831d4153c222806500325.jpg)
Un bărbat de 32 de ani, din Hîrtop, s-a ales cu dosar penal, fiindcă s-a urcat băut la volan și a lovit cu mașina 5 autoturisme parcate regulamentar pe strada Armatei din Fălticeni. El a provocat tamponarea astăzi, în jurul orei 03.00. Respectivul a pierdut controlul asupra direcției de mers, după ce nu a adaptat viteza într-o curbă, iar impactul s-a soldat doar cu avarierea vehiculelor. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,85 la mie în aerul expirat.