Sala de sport de la LPS Suceava are suprafață de joc nouă
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/10/19/81698/f88cccf7f846e699153a8ccd106500325.jpg)
Primarul Sucevei, Ion Lungu, a anunțat că au fost finalizate lucrările de modernizare a sălii de sport de la Liceul cu Program Sportiv. Ion Lungu a precizat că lucrările au constat în modernizarea suprafeței de joc și a plafonului sălii de sport. „Primăria Municipiului Suceava sprijină sportul sucevean. În acest sens, a fost refăcută – modernizată suprafața de joc elastică şi plafonul de la Liceul Sportiv, pentru a putea juca în condiții corespunzătoare echipa de handbal masculin a Universității Suceava”, a declarat primarul Sucevei. Ion Lungu a amintit că municipalitatea suceveană este principalul finanțator al echipei de handbal CSU Suceava.