„Simpozion- Dialoguri despre literatura contemporană” la Facultatea de Litere
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/05/29357/2b82db3c489b7abb6e7c45f5f06500325.jpg)
Luna aceasta, Facultatea de Litere şi Ştiinţe ale Comunicării din cadrul Universităţii „Ştefan cel Mare” din Suceava este gazda proiectului „Simpozion- Dialoguri despre literatura contemporană”. Proiectul este coordonat de conferenţiarul universitar doctor Sabina Fînaru. La lucrări participă profesori de la mai multe universităţi din România şi preşedintele filialei Iaşi a Uniunii Scriitorilor, Maria Spiridon Cassian. Proiectul este derulat de Asociaţia de Cooperare Cultural-Educaţională din Suceava, în parteneriat cu Universitatea „Ştefan cel Mare” şi Primăria Suceava.