Un adolescent a furat telefoane mobile din vestiarul bazinului de la Universitatea Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/04/21/53916/5431e74719bddbd242493abf206500325.jpg)
Un adolescent de 17 ani, din Suceava, este cercetat de poliţişti după ce a furat mai multe telefoane mobile din vestiarul bazinului de înot de la Universitatea „Ştefan cel Mare”. Ieri după-amiază, lucrătorii Biroului de Poliţie pentru Centrul Universitar au descoperit în bagajul lui un telefon mobil şi alte bunuri ce-i aparţineau unui copil de 13 ani, din Grăniceşti. Apoi, adolescentul a fost dus la sediul Poliţiei municipiului Suceava, unde a recunoscut alte trei furturi comise din vestiarul bazinului de înot. Autorul este cercetat pentru furt calificat.