Un bărbat din Siret a fost arestat pentru contrabandă cu ţigări
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/29/30328/b80be799587abd355ae9a7afd06500325.jpg)
Un bărbat din Siret, Ionuţ S., a fost arestat după ce poliţiştii au găsit 1.000 de pachete de ţigări de contrabandă în portbagajul maşinii pe care o conducea. Bărbatul a fost prins după ce poliţiştii au oprit maşina acestuia pe strada Grigore Alexandru Ghica din Suceava. Țigările în valoare de 9.328 lei, au fost ridicate în vederea confiscării, iar autoturismul a fost indisponibilizat la sediul poliției.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de contrabandă.
S. Ionuț a fost reţinut pentru 24 de ore, fiind introdus în arestul Poliţiei Suceava.