Un șofer beat a intrat cu autoutilitara într-un autoturism parcat în Câmpulung Moldovenesc
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/06/28/57497/b31a1fa647957307e1fd45abf06500325.jpg)
Vineri seara, poliţiştii din Câmpulung Moldovenesc au fost sesizaţi despre faptul că pe str. Calea Bucovinei a avut loc un accident rutier soldat cu pagube materiale. Polițiștii ajunşi la faţa locului au stabilit faptul că în timp ce conducea autoutilitara, un localnic de 37 de ani a acroşat un autoturism cu remorcă staţionat în afara părţii carosabile. Având în vedere că şoferul emana halenă alcoolică a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 1,03 mg/l alcool pur în aer expirat, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. Pe numele şoferului a fost întocmit un dosar penal.