Un şofer beat a intrat cu maşina în gardul unei benzinării
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/04/10/53497/5457ad02f994dc6c1bc3496f606500325.jpg)
Un botoşănean în vârstă de 34 de ani care s-a urcat beat la volan a intrat cu maşina în gardul unei benzinării. Potrivit Poliţiei Suceava, accidentul a avut loc în noaptea de joi spre vineri, în sensul giratoriu de la intersecţia dintre DN 17 şi DN 2E, în afara comunei Păltinoasa. Bărbatul a pierdut controlul asupra direcţiei de mers şi a intrat în gardul de beton al unei staţii peco, autoaccidentându-se uşor.
Şoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,60 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.