Un șofer beat și fără permis a intrat cu un utilaj Vola în gardul unei case
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/08/29470/701ef606c94e8674e3c31065006500325.jpg)
Un bărbat de 31 de ani din Sadova, C. Nicolae, s-a ales cu dosar penal după ce a condus sub influenţa băuturilor alcoolice un utilaj, după care a intrat cu acesta în gardul unei locuinţe. Sâmbătă seara, Nicolae C a condus utilajul tip Vola pe un drum comunal din Sadova, iar la un moment dat a pierdut controlul direcţiei de mers, s-a răsturnat pe partea dreapta şi a intrând peste gardul unei locuinței.
Şoferul nu a suferit leziuni, însă în urma testării cu aparatul etilotest rezultatul a fost de 1,70 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiindu-i recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Procedându-se la verificarea în bazele de date, s-a constatat că C. Nicolae nu posedă permis de conducere.