Vijeliile au doborât mai mulți copaci în Fălticeni (foto)
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/10/390053/a873e5ff5720080406f3420f606500325.jpg)
Pompierii militari au intervenit pe raza municipiului Fălticeni (cartierul Șoldănești și pe străzile Topitoriei și Forestierului) pentru îndepărtarea unor arbori și crengi care s-au rupt în urma manifestării fenomenelor meteo periculoase, informeaza ISU Suceava. De asemenea, un echipaj al pompierilor militari a decolmatat un canal, în zona bulevardului Revoluției, iar apa acumulată în urma ploilor torențiale s-a scurs de pe o suprafață de aproximativ 300 de metri pătrați.