Zi dificilă pentru pompierii militari suceveni care au intervenit la șapte incendii de vegetație uscată
![](https://img.svnews.ro/foto/2020/03/16/204560/b61d09b2c3300fd9ce0ad3fd506500325.jpg)
Fortele din judet ale pompierilor militari au avut astăzi o misiune extrem de grea fiind nevoite să intervină la nu mai puțin de șapte incendii de vegetatie uscata. ”S-au înmulțit incendiile de vegetație uscată. Inconștiența cetățenilor care dau foc la câmpuri, mai ales pe conditii de vânt, este fără limite. La Moara Nică a ars un deal întreg iar tot fumul s-a îndreaptat spre drumul european. Astăzi judetul a fost în flăcari, la propriu”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Suceava, Alin Găleată.