Ziua de 2 decembrie 2016 va fi liberă pentru comunitatea academică suceveană
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/10/19/81739/d4beca174081e8995c7155ba606500325.jpg)
Ziua de 2 decembrie 2016 va fi liberă pentru comunitatea academică suceveană. Hotărârea a fost luată de Consiliul de Administrație al Universității „Ștefan cel Mare”, în contextul în care 30 noiembrie și 1 decembrie sunt zile de sărbătoare legală, iar 2 decembrie va fi vineri. Potrivit deciziei, conducerile celor 10 facultăți și Serviciului Administrativ vor elabora un grafic de recuperare a orelor pierdute.