Ziua Eroilor a fost marcată la Suceava printr-un ceremonial militar şi religios
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/05/21/55559/61693f48ece3a4ae7a63dc9a606500325.jpg)
Ziua Eroilor a fost marcată, astăzi, la Suceava, printr-un ceremonial militar şi religios. Evenimentul a avut loc la cdin Cimitirul Pacea. Au fost depuse coroane de flori din partea partidelor politice şi a instituţiilor publice, inclusiv din partea guvernului de către ministrul delegat pentru Dialog Social, Liviu Pop. Ziua Eroilor este sărbătorită odată cu Înălţarea Domnului.
Ziua Eroilor a fost marcată la Suceava printr-un ceremonial militar şi religios,