16 persoane fără adăpost au identificate în noaptea de sâmbătă spre duminică
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/01/26/31170/7829ef8127f84c805f6b8505006500325.jpg)
În noapte de sâmbătă spre duminică, echipajele mixte formate din cadre ale Poliției, Jandarmeriei şi ISU Suceava au identificat 16 persoane fără adăpost. Prefectul a precizat că 15 dintre acestea au fost găsite în municipiul Suceava, numai 9 fiind transportate la adăpostul de la Biserica Sfânta Vineri. Sinescu a arătat că celelalte persoane au refuzat să fie transportate din locurile în care au fost găsite. El a subliniat că echipele care i-au identificat au acceptat acest lucru doar după ce au fost siguri că persoanele în cauză au condiţii pentru a nu suferi din cauza gerului. Florin Sinescu a mai declarat că o altă persoană fără adăpost a fost găsită în Câmpulung Moldovenesc, ea fiind transportată la spital.
16 persoane fără adăpost au identificate în noaptea de sâmbătă spre duminică,