5000 de sarmale pregătite de familia primarului Ion Lungu pentru pelerinii veniţi la Mănăstirea „Sf. Ioan cel Nou”
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/06/22/57141/95fc203f8be4ac06cbc07dd7606500325.jpg)
Ca și în anii trecuți familia primarului Ion Lungu va oferi pelerinilor veniți să se roage la moaștele ”Sfîntului Ioan cel Nou de la Suceava” 5.000 de sarmale și tot atâtea sticle de apă minerală. Bucatele vor fi împărţite de la ora 17.30, la intrarea în mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”. Ion Lungu o va avea alături pe soția sa Luminița. „Ne vom organiza să dăm şi posibilitate de cazare la unităţile de învăţământ din apropiere de Centru, celor care vin de departe să participe la hramul Sucevei”, a declarat Ion Lungu.
5000 de sarmale pregătite de familia primarului Ion Lungu pentru pelerinii veniţi la Mănăstirea „Sf. Ioan cel Nou”,