Așa s-a apucat de cântat Laura Bretan
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/08/29/79018/d69fd70485eca8210cb73839306500325.jpg)
Dacă în competiţiile televizate din România şi din SUA se luptă pentru a câştiga marele premiu, Laura Bretan nu aşteaptă bani şi de la spectacolele din biserică. Fetiţa- fenomen face senzaţie şi în Casa Domnului, cu talentul ei, scrie click.ro.
Încă de la vârsta de 4 ani, ea a susţinut recitaluri în biserici, sub îndrumarea mama ei, Rahela. Abia la vârsta de 11 ani a început lecţiile de canto cu profesorul Cristian Dumitrana, iar de ceva vreme, studiază bel canto cu Nicoleta Roman, artistă lirică la Chicago Symphony Orchestra. Şi, pentru că un astfel de talent trebuia cultivat, părinţii ei au îndrumat-o să studieze pian şi actorie, mai scrie sursa citată.
Citeşte articolul complet pe: http://www.click.ro/vedete/romanesti/asa-s-apucat-de-cantat-laura-bretan