Bărbatul mort în incendiul de la Voitinel avea 36 de ani. O femeie de 45 de ani a suferit un atac de panică. Incendiul a izbuncnit din cauza unui scurtcircuit produs la un cablu electric defect
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/15/384911/5266efab8a6c60e2811b90cb106500325.jpg)
Bărbatul scos mort dintr-o casă cuprinsă de flăcări la Voitinel în avea 36 de ani. Potrivit ISU Suceava, cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost un scurtcircuit produs la un cablu electric defect. Pe timpul intervenției, echipajul SMURD a acordat primul ajutor medical unei femei, în vârstă de 45 de ani, care a suferit un atac de panică. Ulterior, aceasta a refuzat transportul la o unitate spitalicească.
Pompierii încă mai lucrează pentru lichidarea ultimelor focare și pentru îndepărtarea elementelor de construcție afectate de foc.