Biblioteca Universităţii „Ştefan cel Mare” organizează cea de-a II-a ediţie a „Tîrgului de carte”
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/05/13/54915/4418349cfcb17cf9a0ce2ee0306500325.jpg)
Biblioteca Universităţii „Ştefan cel Mare” din Suceava organizează cea de-a II-a ediţie a „Tîrgului de carte”. Evenimentul se va desfăşura mîine şi poimîine, între orele 09.00-17.00, în holul corpului A al USV. Conducerea instituţiei academice informează că, anul acesta, şi-au anunţat participarea edituri din Bucureşti, Iaşi şi Suceava. În cadrul tîrgului, mîine, începînd cu ora 15.00, la Book-Cafe USV va avea loc lansarea cărţii „Imaginea nefratelui în literatură”, semnată de lectorul universitar doctor Simona-Maria Drelciuc.