FC Bucovina Pojorâta a reușit să-și continue seria de victorii consecutive după ce în cadrul etapei a XV-a a seriei I a Ligii a III-a s-a impus la CSM Pașcani.
După ce în prima jumătate de oră cele două echipe s-au tatonat reciproc, trupa antrenată de Dănuț Mândrilă a reușit să deschidă scorului în minutul 32, când Buhăcianu a păcălit întreaga apărare a pășcănenilor și a înscris în poarta goală. Oaspeții și-au smărit avantajul în minutul 51, când Kuruc a centrat în fața porții, de unde Rus a trimis mingea în plasa și Bucovina Pojorâta a învins CSM Pașcani cu 2-0. Acest a fost al zecelea succes al grupării de sub Rarău, echipă aflată abia la al doilea sezon din istoria clubului în eșalonul trei al fotbalului românesc.
FC Pojorâta: Turiță – Patca, Prundean, Bolbos, Kuruc – Duțică, Stănescu, Ioniță, Pădurariu – Buhăcianu, Rus. Antrenor: Dănuț Mândrilă. Au mai intrat: Cherariu, Colța, Cristescu și A. Răzlog.