În cadrul etapei a XVIII-a a Ligii a III-a, Bucovina Rădăuţi, treilea a încheiat nedecis, scor 1-1, confruntarea de pe teren propriu cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Aflaţi într-o situaţie financiară disperată, fotbaliştii pregătiţi de Iulian Ionesi au lăsat deoparte toate problemele cu care s-au confruntat în ultima perioadă şi au făcut o mare risipă de energie, în ciuda terenului desfundat. După 0-0 la pauză, gazdele au forţat înscrierea unui gol în partea secundă, atunci când au avut şi avantajul vântului. Pe fondul unui joc ofensiv, Bucovina a deschis scorul în minutul 79 prin Zaremba, dintr-un penalty scos de nou intratul Grecu. Din nefericire pentru ei, rădăuţenii s-au văzut egalaţi de Suciu când nimeni nu se mai aştepta, în al treilea minut de prelungire.
Bucovina Rădăuți a evoluat în alcătuirea Prutean – Alecsandru, Vitu, Polocoşeri, C. Ciurlă – A. Ciurlă, Păsăilă – Luţac, Zaremba, Stoian – Julei. Au mai intrat Grecu şi Vicol.