Cinci tineri au refăcut gratuit site-ul Primăriei Rădăuți
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/03/01/88326/e121094ea6cdac2d83125826506500325.jpg)
Cinci tineri au refăcut gratuit site-ul Primăriei Rădăuți, cu scopul de a aduce un plus de informare și de transparență în relația dintre instituție și locuitorii municipiului. Noua pagină de web este disponibilă, începînd de astăzi, la adresa www.primariaradauti.ro.
Proiectul a fost inițiat de rădăuțeanul Luca Ciubotaru, în februarie 2016, iar din echipa lui au mai făcut parte Ciprian Dicu, Andrei Mihailescu, Ștefan Vasile Pandaciuc și Simona Rența. În perioada 2012-2013, Luca Ciubotaru a fost unul dintre cei doi tineri delegați de România la Organizația Națiunilor Unite. În 2016, el a fost consilier al ministrului pentru Consultare Publică și Dialog Civic.