Concurs pentru șefia Direcției de Asistență Socială și Protecția Copilului Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/10/04/80972/9594a442417c24c5601f61c6106500325.jpg)
Funcția de șef al Direcției de Asistență Socială și Protecția Copilului Suceava a fost scoasă la concurs. Instituția se află în subordinea Consiliului Județean, iar postul de director executiv este asigurat de astă-vară, cu titlu interimar, de economista Lilieana Flutur. Examenul este programat pe 4 noiembrie, la Agenția Națională a Funcționarilor Publici.