Contrabandistă de țigări româno-ucraineană prinsă la Vicovu de Sus și amendată cu 20.000 de lei. Mașina de 250.000 de lei reținută până la plata amenzii
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/02/29/374892/5815a0f9c73e05fa9b585d27006500325.jpg)
Polițiștii de frontieră au prins pe raza orașului Vicovu de Sus o femeie de 34 de ani cu dublă cetățenie româno-ucraineană care transporta în autoturimul Mercedes înmatriculat în Ucraina țigări de contrabandă în valoare de 5.265 de lei. Țigările au fost confiscate iar femeia a fost amendată cu 20.000 de lei. Polițiștii de frontieră i-au reținut mașina de 250.000 de lei până la plata amenzii.