Copil din Rîşca, prins după ce a sustras bunuri dintr-o mașină parcată în Fălticeni
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/09/16/79979/0438d5d506e00299b89bffccc06500325.jpg)
Aseară, un copil de 15 ani, din Rîşca, a fost prins la scurt timp după ce a sustras un GPS, o pereche de ochelari şi o pereche de mănuşi de lucru dintr-o autoutilitară parcată pe raza municipiului Fălticeni. Bunurile evaluate la 300 de lei au fost recuperate şi înapoiate părţii vătămate. Minorului i s-a întocmit dosar penal pentru furt calificat.