Darex Auto organizează la Shopping City Suceava Caravana Nissan Live Experience
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/06/25/57378/5c4d84e41ec0d7225a4b7427d06500325.jpg)
Compania SC Darex Auto SRL, organizează la finele acestei săptămâni două evenimente importante pe piaţa auto suceveană. Primul dintre aceste evenimente a început de joi şi durează până duminică, 28 iunie a.c.. Este vorba despre lansarea pe piaţa suceveană a noului SUV Renault Kadjar. Lansarea acestui model va avea loc la showroom-ul Darex Auto din comuna Şcheia, Str. Humorului, nr.96. Pentru cei interesaţi, noul SUV Renault Kadjar este disponibil la test drive pentru publicul larg în perioada 25 – 28 iunie 2015, în cadrul acțiunii „Porți Deschise” la SC Darex Auto SRL Suceava. Reprezentanţii acestei companii au ţinut să precizeze că modeul Renault Kadjar aduce o nouă viziune în universul modelelor crossover printr-un design exterior atractiv, care inspiră dinamism și aventură. De precizat că pe perioada acţiunii „Porţi deschise” la showroom-ul Darex Auto vizitatorii pot participa la o tombolă Renault cu premii atractive. Evenimentul de lansare a noului model va avea următorul program: vineri între orele 9:00 şi 19:00, sâmbătă de la 8:00 la 18:00 şi duminică între orele 9:00 şi 16:00.
Cel de-al doilea eveniment organizat de Darex Auto este Caravana Nissan Live Experience, care va avea avea loc de vineri (26 iunie a.c.) şi până duminică (28 iunie a.c.), între orele 10:00 şi 19:00. Pe perioada evenimentului, vizitatorii sunt invitaţi să participe la un test-drive Nissan, şi pot să plece cu Juke Nismo RS într-o vacanţă de cinci stele. Trebuie spus că pentru sesiunile de test drive vor fi disponibile modelele Juke NISMO RS 214 CP, Micra, Juke, Qashqai 1.6 Turbo 163 CP, X-Trail şi Pulsar.